Polskie szkolnictwo podąża za wyzwaniami stawianymi przez współczesny świat kolejnym pokoleniom. Zgodnie z oczekiwaniami pracodawców, młodzi ludzie muszą, oprócz wiedzy, wykazywać się umiejętnościami jej praktycznego zastosowania. Drukarki 3D są już czymś oczywistym na kierunkach mechanicznych, graficznych, a nawet lekarskich. Obecnie zaczynają być równie powszechne w szkołach podstawowych i średnich. Plastikowe modele, które można przygotować na potrzeby zajęć pomagają nie tylko lepiej zapamiętywać, i co ważniejsze zrozumieć nowe zagadnienia. Poprawiają orientację i wyobraźnię przestrzenną,

 

Drukarka 3D Skriware 1

Skriware 1 to drukarka idealna dla użytkowników, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z drukiem 3D. Dostęp do biblioteki modeli 3D, dzięki której można uruchomić wydruk za pomocą 1 kliknięcia pozwala drukować od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka. Spore ułatwienie stanowi slicer online, który w chmurze przygotuje do wydruku zaprojektowany lub ściągnięty z innej biblioteki model. Drukarka posiada oryginalną, solidną konstrukcję o kompaktowych rozmiarach. Piękny, nowoczesny design sprawia, że drukarkę można eksponować w pracowni bądź w salonie. 

 

Drukarka 3D Skriware 2

Skriware 2 zadowoli nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika, jak i świetnie sprawdzi się w rękach początkujących. Miejsce drukowania jest obudowane, a podwójny podajnik materiału (ekstruder) umożliwia równoczesne drukowanie 2 tworzywami (filamentami). Drukarka posiada duży, łatwy w obsłudze wyświetlacz pozwalający na jej obsługę i bezpośrednie łączenie się z bazą modeli. Dzięki automatycznemu cięciu modeli do druku (slicingu), jest niewątpliwie jedną z najłatwiejszych w obsłudze drukarek 3D dostępnych na rynku.

Wbudowana kamera umożliwia zdalne śledzenie procesu druku.