Marka Promethean to udowodniona jakość i niezawodność. Urządzenia tej marki używane są przez ogromną ilość przeróżnych podmiotów edukacyjnych i biznesowych od USA przez Europę, aż po Japonię. Firma Promethean zadaje sobie sprawę z tego jak ważna w placówce edukacyjnej jest jakość i bezawaryjność, dlatego wytwarza produkty cechujące się wysokim stopniem niezawodności. Misją firmy jest, to aby słowo „Promethean” kojarzyło się z wysoką klasą produktu. W ofercie firmy znajdziemy komplet rozwiązań na bazie których można projektować i tworzyć nowoczesne klasy XXI wieku. Jednym z głównych produktów oferty są monitory i tablice interaktywne.

 

Monitory interaktywne

Monitor interaktywny to duży, dotykowy monitor LCD, który dodatkowo cechuje się zabezpieczoną i wzmocnioną powierzchnią dotykową oraz wielkością dostosowaną do dużej liczby odbiorców. Najmniejsze modele zaczynają się od wielkości 65”. Bezsprzecznie wygoda użytkowania monitora dotykowego przewyższa systemy tablic z projektorami. Zestaw tablicy interaktywnej składa się z projektora, tablicy, komputera i głośników. Koszty instalacji takich systemów są droższe, wiążą się z dużą ilością kabli, specjalnym montażem, kalibracją i konfiguracją całości. Nie bez znaczenia są parametry pracy samych projektorów (cień osoby prowadzącej wykład, lub np. wymóg odpowiedniego zaciemnienia sali), ich podatność na warunki środowiskowe oraz sama eksploatacja, która nie jest tania. Jeżeli przemyśleć koszt monitora, jego eksploatację (oszczędność prądu, brak wymiany kosztownych lamp projektora) i wygodę użytkowania w długiej skali lat, okazuje się, że wybór takiego rozwiązania staje się w perspektywie czasu bardziej opłacalnym.

 

Tablice interaktywne

Tablice interaktywne Promethean to technologia oparta na ekranie dotykowym o dużym rozmiarze na którym wyświetlany jest przez projektor obraz z komputera PC. Na tablicy można wyświetlać wszelkiego rodzaju prezentacje oraz lekcje, których elementy mogą być przesuwane, lub aktywowane poprzez dotyk. Dzięki różnorodnym rodzajom oprogramowania jak i całej gamy dostępnych lekcji użytkowanie tablic ogranicza tylko wyobraźnia. Tablice Promethean umożliwiają w pełni pisanie, rysowanie i zapisywanie na komputerze dowolnych projektów, lekcji i np. wysłanie ich poprzez e-mail. Tablica interaktywna to duża powierzchnia dotykowa realizująca wszelkie możliwości komputera PC. Nauczyciele mogą korzystać z ogromnej bazy materiałów multimedialnych i dzięki internetowi przysłać, lub prezentować treści na forum klasy. Lekcje mogą być zapisywane i dystrybuowane poprzez Internet do rodziców, lub na przykład nieobecnych uczniów. Szkoła może tworzyć swoją bazę lekcji, która może być w następnych latach modyfikowana i rozwijana wg bieżących potrzeb i zmian programowych. Ważnym aspektem ekologicznym używania tablicy interaktywnej jest oszczędność materiałów eksploatacyjnych poprzez stosowanie dokumentów cyfrowych. W wielu testach i badaniach przeprowadzonych w szkołach stosujących tablice interaktywne udowodniono, że ten typ nauki doskonale zwiększa motywacje uczniów do nauki, a uczniowie wykazują się przyspieszonym procesem przyswajania wiedzy w stosunku do tradycyjnych metod.

  • ActivBoard 10Touch 78 DryErase
  • ActivBoard 10Touch 88 DryErase

Specyfikacje do pobrania:

ActivPanel 75" 4K Nickel (AP7)